blank
czech
english
russian

hana.kundrat@volny.cz

Pražské podzemí je nejen historické.....

Přijměte nabídku Hospodářské komory hl. m. Prahy a společnosti Kolektory Praha, a.s. a projděte s námi některou ze dvou tras vedoucích desítky metrů pod povrchem historického centra hlavního města Prahy.         

Co uvidíte? Podzemní tunely - kolektory, v nichž je uložena převážná část inženýrských sítí zajišťující chod moderního velkoměsta. Odborníci Vás seznámí s technologií výstavby kolektorů a se způsobem uložení inženýrských sítí. Ukáží Vám centrální dispečink, kde uvidíte jeden z nejmodernějších a nejrozsáhlejších způsobů monitoringu na světě. Nabídnou Vám ukázky průvrtů s inženýrskými sítěmi vedoucími z kolektoru přímo do sklepů domů. Budete si moci prohlédnout důlní nádraží a svézt se důlní lokomotivou. Nahlédnete až 40 metrů pod zemský povrch. Projdete se pod historickými památkami, jako je Prašná brána, Obecní dům, Staroměstské náměstí, Týnský chrám a řada dalších. Uvidíte pražské technické podzemí, které jezdí obdivovat odborníci z celého světa.

Více na: www.hkp.cz

 

Segway!

  Když to zvládnu já, zvládnete to také! Projížďka po Praze brzy ráno je úžasný způsob, jak si  město opravdu užít!

 

Segway je jedinečná dvojkolka, která samostatně udržuje rovnováhu. Typ Segway X2, který nabízíme k zapůjčení, funguje v každém terénu a snadno se ovládá. Jízda na Segwayi je intuitivní a velice snadná, zvládne ji opravdu každý. Pět nezávislých gyroskopů monitoruje rovnováhu 100 krát za vteřinu. Nastoupíte, nakloníte se a jedete. Chcete-li zastavit, stačí se narovnat. Přijdťe si  vyzkoušet tento nadčasový dopravní prostředek.

 

Pražské zahrady. Jsou krásné, najdete zde místa, o kterých jste možná ani nevěděli.

PetřínPetřín